Pierwsza wygrana koszykarskiego Górnika

Młodzież prowadzona przez Arkadiusza Chlebdę zaliczyła pierwszy triumf w obecnym sezonie III ligi. Biało-niebiescy zdemolowali wręcz we Wrocławiu miejscowy Gimbasket 90:54. Naszych do zwycięstwa poprowadził najskuteczniejszy wśród Górników, Hubert Murzacz, zdobywca 21 pkt.

Wałbrzyszanie bardzo dobrze zagrali przede wszystkim w defensywie, zatrzymując rywala w jego hali na 54 oczkach. To bardzo dobrze świadczy o obronie biało-niebieskich, która wreszcie zaczęła funkcjonować tak jak powinna. Górnicy do tego zagrali skutecznie pod atakowaną tablicą. Trafiali zarówno z dystansu, jak i spod samej obręczy. Skutecznie kończyli kontry, nieźle radzili sobie też w ataku pozycyjnym. Słowem był to jak dotąd najlepszy mecz w wykonaniu chłopców Arkadiusza Chlebdy.

Biało-niebiescy prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. W miarę upływu czasu dokładając kolejne punkty do swojej przewagi. Nasi wygrali każdą z czterech kwart, szczególnie wysoko pierwszą i ostatnią. Dobrze wypadł cały zespół, a zwłaszcza Hubert Murzacz, który powoli wyrasta na lidera drużyny.

Gimbasket Wrocław – JKKS Górnik Wałbrzych 54:90 (10:21, 14:19, 17:25, 13:25)

Górnik: Murzacz 21, Maryniak 19, Wieczorek 14, Łozowicki 11, Stochmiałek 10, Jaskólski 6, Narnicki 5, Grabka 2, Filipiak 2, Mucha 0, Wrona 0, Stopiński 0.