Aktualności, Polecamy

Pierwszy miód z „urzędowej” pasieki

Pszczołom, które zamieszkały na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego najwyraźniej spodobał się nowy dom. Z pierwszych ramek wyciągniętych z „urzędowych” uli udało się pozyskać kilkadziesiąt słoików miodu lipowego.

duw_pszczoly

Opiekun pszczół Mirosław Majcherek podkreśla, że pierwsze zbiory miodu to dopiero początek. – Liczymy na dużo więcej, zwłaszcza, że owady ewidentnie polubiły to miejsce – mówi Mirosław Majcherek. – Nie ma jeszcze decyzji czy uli na dachu przybędzie, ale już wiem, że zainstalowaniem pasiek zainteresowani są przedstawiciele innych instytucji administracji państwowej – podkreśla z kolei wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Przypomnijmy, że na dachu urzędu zainstalowano trzy ule, w których znajduje się ok. 30 tys. owadów. Pszczoły nie stanowią zagrożenia ani dla pracowników, ani dla klientów urzędu. Ule zostały bowiem zasiedlone przez odpowiedni gatunek pszczół (rasa łagodna).

Fot. użyczone/DUW

1 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica