Aktualności, Polecamy

Proeuropejski Olgierd Łukaszewicz

Wałbrzyska PWSZ oraz Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego byli gospodarzami spotkań z Olgierdem Łukaszewiczem, aktorem i byłym prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

Olgierd Łukaszewicz przyjechał do naszego miasta na spotkanie pod nazwą: „Podróże obywatela UE Olgierda Łukaszewicza po Polsce”. Artysta jest pomysłodawcą i fundatorem utworzenia Fundacji My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego. Dlatego też od pewnego czasu objeżdża nasz kraj i przekonuje rodaków, jak ważne jest członkostwo Polski w UE.

– Niestety, ale antyunijna narracja, która cechuje wypowiedzi obecnie rządzących, jest niczym nieuzasadniona, a korzyści, w tym również finansowe, z faktu bycia członkiem Unii Europejskiej są trudne do przecenienia – mówi Olgierd Łukaszewicz.

Jego zdaniem konieczne jest uświadamianie społeczeństwa o wzbogacających nasz kraj związkach z innymi krajami Europy i umacnianie europejskiej jedności w ramach UE. Aktor odniósł się również do nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, bowiem ich wyniki mogą mieć wpływ na ukształtowanie pozycji Polski na najbliższe lata w strukturach UE. Łukaszewicz przestrzegał też przed postawami Polexit.

– Mamy obecnie dwa obywatelstwa i musimy zrobić wszystko, by tak pozostało, byśmy nie pozostali z jednym – mówi aktor. – Wałbrzych stara się być proeuropejski, o czym świadczy chociażby podjęta w ostatnich tygodniach uchwała rady miasta o tym, że rok 2019 będzie w Wałbrzychu Rokiem Europy – dodaje wiceprezydent Sylwia Bielawska.

Olgierd Łukaszewicz, aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, ma na swoim koncie wiele ról teatralnych i filmowych. Pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Za swoje osiągnięcia zawodowe był wielokrotnie nagradzany, otrzymał między innymi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

SCB

Fot. (red)

24 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica