Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Rewelacyjne Dni Świebodzic

Roztańczona sobota w rytmach disco polo i rozśpiewana niedziela w towarzystwie Golec uOrkiestry. Do tego piękna, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji towarzyszących – tak wyglądały tegoroczne Dni Świebodzic.

Sobota i niedziela, 16 i 17 czerwca, upłynęła świebodziczanom pod znakiem przeróżnych wydarzeń w ramach święta miasta. Zaczęło się barwnym, biało-czerwonym korowodem i tzw. małą sceną w Rynku, na której zaprezentowały się placówki oświatowe i stowarzyszenia senioralne w mieście. Wydarzenie otworzył burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. Po radosnych występach, w świetnym nastroju, wszyscy uczestnicy przeszli wesołym, rozśpiewanym pochodem na stadion przy ul. Rekreacyjnej, gdzie oficjalnie rozpoczęły się Dni Świebodzic.

Na terenie kompleksu sportowego na świebodziczan czekały stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko i przede wszystkim – ciekawe wydarzenia muzyczne. Gwiazdami pierwszego dnia imprezy byli: Mezo oraz zespół After Party. Gwiazdy rozkręciły prawdziwą, taneczną imprezę. Zwłaszcza w rytmach disco polo świebodziczanie doskonale się bawili, a dyskoteka pod gwiazdami zakończyło się po godz. 2:00.

W sobotę przybyli komandosi z Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Łęczycy, którzy przylecieli do Świebodzic na zaproszenie burmistrza, by wziąć udział w odbywającym się na lotnisku pikniku służb mundurowych, a ich widowiskowy pokaz desantu na linie ze śmigłowca był jedną z atrakcji Dni Świebodzic.

Sobota upłynęła także pod znakiem pomagania. Centrum Rozwoju Funaberia we współpracy z Fundacją DKMS zorganizowało w Rynku Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestrowały się 22 osoby.

Niedziela to tradycyjnie dzień familijny, dlatego świebodziczanie już od wczesnych godzin popołudniowych, całymi rodzinami, tłumnie odwiedzali stadion. Dzieci miały tu liczne kąciki zabaw, a starsi mogli m.in. dopingować podczas dorocznego turnieju piłkarskiego drużyny samorządowców, krwiodawców i rodziców z Przedszkola nr 2. W zespole samorządowców na bramce jak zawsze stanął burmistrz Bogdan Kożuchowicz, spisując się wyśmienicie. Po rozgrywkach każdy z każdym najlepsi okazali się samorządowcy, drugie miejsce zajęli rodzice, a trzecie krwiodawcy.

Sportowych akcentów nie brakowało tego dnia, odbyła się jeszcze m. in. Sportowa Setka, czyli rozmaite ćwiczenia z setką powtórzeń, co symbolizuje 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo widowiskowy był pokaz teakwon-do w wykonaniu klubu Taipan. Zwłaszcza sto deseczek, rozbijanych pięścią lub stopą przez zdolnych, młodych sportowców.

Na terenie basenu odkrytego odbyły się otwarte mistrzostwa Świebodzic w wyciskaniu sztangi leżąc, a tuż obok, w zaparkowanym ambulansie, można było oddać krew. Udało się zebrać prawie 7 litrów, krew oddało 15 osób.

Występ niedzielnych gwiazd rozpoczęła Formacja Chatelet. Komicy rozbawili publiczność swoimi skeczami, a dobry nastrój podtrzymał niezwykle widowiskowy występ Agnes Violin. Filigranowa, urodziwa skrzypaczka zachwyciła publiczność pod każdym względem. Niesamowite wykonania zarówno klasyki, jak i współczesnych przebojów muzyki pop, nagradzane były gromkimi brawami.

A tuż przed godz. 20:00 płyta stadionu zapełniła się szczelnie widownią, która przyszła zobaczyć koncert największej gwiazdy tegorocznych Dni Świebodzic – Golec uOrkiestry. Sympatyczni górale z Milówki podbili serca fanów. Profesjonalizm w każdym calu, mnogość instrumentów, muzyka na żywo, wspaniałe wokale i bardzo ciepły kontakt z publicznością sprawiły, że występ artystów na długo będzie zapamiętany w mieście.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

21 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica