Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Samorządowcy spotkali się w Głuszycy

Na zaproszenie biskupa diecezji świdnickiej, burmistrza Głuszycy oraz Diecezjalnego Duszpasterstwa Parlamentarzystów i Samorządowców w ostatnią sobotę kwietnia przedstawiciele władz samorządowych spotkali się w Głuszycy. Odbyło się tam trzecie III Forum Samorządowe poświęcone ekologii.

Po mszy św. pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca sprawowanej w kościele pw. Chrystusa Króla uczestnicy forum udali się do głuszyckiego Centrum Kultury, gdzie wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy wygłosił  przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Michał Piskorz, który przybliżył zebranym, w jaki sposób NFOŚiGW przyczynia się do finansowania przedsięwzięć proekologicznych w Polsce. Następnie o. Jan Maria Szewek z Krakowa w wystąpieniu zatytułowanym „Ziemia nasz wspólny dom” odniósł się do przesłania Encykliki „Laudato Si”. Uczestnicy forum mieli okazję do wymiany zdań związanej z edukowaniem społeczeństwa w zakresie ekologii i wprowadzania rozwiązań służących ochronie środowiska naturalnego w działaniach samorządów lokalnych.

Na koniec burmistrz Roman Głód zaprosił gości forum na poczęstunek przygotowany przez restaurację „Gościniec Sudecki” w Głuszycy oraz do odwiedzenia Podziemnego Miasta Osówka.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

1 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica