Sportowe święto, czyli bieganie na całego

Z roku na rok Toyota Półmaraton Wałbrzych przyciąga coraz więcej biegaczy. W 18 edycji na starcie pojawiło się ponad 3000 uczestników, którzy tym razem rywalizowali na nieco zmienionej trasie. Wśród panów nie było niespodzianki. Całe podium zajęli Kenijczycy, a wygrał Wycliffe Kipkorir Biwot. U pań jako pierwsza linię mety minęła Anna Rostkowska.

????????????????????????????????????

Uczestnicy półmaratonu mieli do pokonania dwie pętle – łącznie nieco ponad 21 km – po zmodyfikowanej trasie. Start i metę zaplanowano na Pl. Magistrackim skąd uczestnicy pobiegli  ulicami: Dmowskiego, Drohobycką, Słowackiego, Al. Wyzwolenia, Pl. Tuwima, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Pl. Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, Wysockiego, Sikorskiego, Głowackiego, Skargi, Młynarską, Zamkową, Moniuszki, Matejki, 1 Maja, Sikorskiego, Lewartowskiego, Słowackiego, Pl. Magistracki, Gdańską, Rynkiem, 1 Maja, Matejki, Moniuszki, Rynkiem do Pl. Magistrackiego, gdzie zlokalizowano finisz. Ci, którzy wybrali dystans 10,5 km pokonywali wspomnianą pętlę tylko raz.

W tym roku na liście startowej widniało ponad 3100 nazwisk, ponieważ organizatorzy ugięli się pod prośbami biegaczy i zwiększyli limit startujących. Dlatego istne tłumy oglądaliśmy podczas 18 Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Na dystansie 21 km najlepszy był Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot, który do pokonania trasy potrzebował niecałych 67 minut. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego rodacy. Najlepszy z wałbrzyszan Piotr Holly finiszował na 5 miejscu z czasem 01:16:53. U pań w półmaratonie zwyciężyła Anna Rostkowska ze Szklarskiej Poręby, nasza olimpijka z Pekinu, która o prawie minutę wyprzedziła Węgierkę Zitę Kacser.