Sport

Srebrna Ola ze Szczawna

Udany start zaliczyła Aleksandra Rojek w mistrzostwach Dolnego Śląska kadetek w tenisie. Nasza reprezentantka, choć jest jeszcze młodziczką i rywalizowała ze starszymi od siebie koleżankami, zdobyła wicemistrzostwo województwa.

Zawody rozegrano w miniony weekend na kortach Family Tenis Camp w Ścięgnach. MKS Szczawno-Zdrój reprezentowały dwie zawodniczki: Aleksandra Rojek i Karolina Kamińska. Obie sa jeszcze młodziczkami, ale jak się później okazało z powodzeniem walczyły ze starszymi od siebie rywalkami.

Karolina nie miała szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie spotkała się z zawodniczką rozstawioną z numerem pierwszym, Katarzyną Wysoczańską z Wrocławia. Nasza tenisistka musiała uznać wyższość faworytki. Ola natomiast okazała się czarnym koniem turnieju. Najpierw pokonała 7:5, 6:4 Barbarę Beleć z Polkowic, a następnie 6:4, 6:4 Natalię Gzik z Legnicy. W finale Ola przegrała wprawdzie z Wysoczańską, ale tytuł wicemistrzyni Dolnego Śląska wśród kadetek to duży sukces zawodniczki ze Szczawna-Zdroju.