Sport

Tenisowe laury ze Szczawna

Ostatni weekend okazał się bardzo udany dla reprezentantek MKS-u Szczawno-Zdrój, które zaliczyły na swoim koncie kilka dobrych występów. Walczyły skrzatki i młodziczki, a także kadetki.

We Wrocławiu na obiektach „Morskiego Oka” odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska skrzatek. Uzdrowisko reprezentowały 10-latki: Nikola Okopniak, Natalia Sławińska i Natalia Kaczmarczyk. Do ćwierćfinału całej imprezy dotarła Nikola, która po drodze pokonała swoją klubową koleżankę, Natalię Kaczmarczyk, ale w 1/4 musiała uznać wyższość Izy Kunat (7 zawodniczka w Polsce). Wielką niespodziankę turnieju sprawiła natomiast Natalia Sławińska pokonując w ćwierćfinale M. Jaśkiewicz, która obecnie zajmuje 14 pozycję w kraju. W półfinale Natalia uległa niestety K. Baszak z Wrocławia, ale 3 miejsce na tej imprezie to jej bardzo duży sukces.

Na obiekcie Family Tenis Camp w Ścięgnach odbyły się mistrzostwa województwa młodzików. W turnieju dziewcząt na starcie zameldowała się Aleksandra Rojek, którą rozstawiono z nr 1. Ola obroniła rozstawienie i wygrała całe zawody pokonując w finale Aleksandrę Ryndak z Wrocławia 3:6, 7:5, 6:3.

Również na kortach w Szczawnie odbyła się tenisowa impreza. Był to ogólnopolski turniej kadetek (do lat 16). Na starcie stanęło 18 zawodniczek z całej Polski. W singlu triumfowała Aleksandra Durzyńska (Warszawa), która w finale pokonała Katarzynę Kubicz (Łódz) 6:1, 6:3. W turnieju deblowym zwyciężyły z kolei krakowianki Justyna Sasiak i Anna Dziewianowska.