Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Towarzystwo na zjeździe

Cztery dni (od 8 do 11 czerwca) trwał na Dolnym Śląsku III Ogólnopolski Zjazd Regionalistów nad Odrą. Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zostało zaproszone na to wydarzenie i reprezentowane przez prezes Iwonę Czech oraz sekretarza Bogumiłę Miciuk.

zjazd_tmsc

Pierwszego dnia Rada Krajowa Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP przyjęła TMSZ w poczet swoich członków. W programie tego dnia było też uroczyste otwarcie w obecności ambasadora Armenii w Polsce, niezwykle interesującej wystawy eksponowanej w legnickim Muzeum Miedzi. Wystawa „Katedra Ormiańska we Lwowie” została przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i przedstawia efekty prac konserwatorskich prowadzonych w tej świątyni. Z kolei w sobotę 10 czerwca w sali królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy swoje wystąpienie miała prezes zarządu TMSZ Iwona Czech. Jej prezentacja miała tytuł: „Wspólne dziedzictwo, wspólna troska, doświadczenia i przykłady oraz wnioski z opieki nad zabytkami historycznymi w przestrzeni Szczawna-Zdroju i okolic”. Wystąpienie wzbudziło duże zainteresowanie, pojawiły się pytania na temat historii miasta i jego walorów turystycznych. Tegoroczny zjazd to też prezentacja zaproszonym gościom piękna ziemi dolnośląskiej. Uczestnicy zwiedzili m.in.: Lubomierz, Gryfów Śląski, Jelenią Górę, Głębowice i Brzeg Dolny. W ubiegłym roku zjazd gościł m.in. w Wałbrzychu, w zamku Książ, Świdnicy, Krzeszowie, Jaworze. Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju również uczestniczyło w tym zjeździe i przedstawiło wówczas prezentację na temat 35-lecia swojej działalności.

Fot. użyczone/TMSZ

17 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica