Udane starty tenisistów ze Szczawna

Dużo dobrego można napisach o młodzieży z uzdrowiska trenującej u Roberta Kosińskiego. W ostatni weekend podczas dwóch turniejów tenisiści ze Szczawna-Zdroju pokazali się z znakomitej strony.

W zawodach dla młodzików (do 14), które rozgrywano we Wrocławiu na kortach KTA (Morskie Oko) wystartowali Nikola Okopniak i Jakub Witka. Nasza świeżo upieczona wicemistrzyni kraju wśród skrzatów potwierdziła swoją wysoką formę i wygrała turniej w stolicy Dolnego Śląska. Jakub Witka z kolei musiał się zadowolić dotarciem do II rundy.

Z kolei na kortach w Szczawnie-Zdroju odbył się kolejny wojewódzki turniej dla skrzatów (do lat 12). U dziewcząt wszystkie miejsca na podium zajęły tenisistki z uzdrowiska. Pierwsza była Natalia Sławińska, druga Natalia Kaczmarczyk, a trzecia Klaudia Słomiana. W turnieju chłopców znakomicie spisał się Sebastian Stalka, który był bezkonkurencyjny. w finale pokonał Marcela Politowicza z Poznania 4:6, 7:6, 11:9. W deblu triumfował duet Marcel Politowicz/Nikodem Nowik.