Udanie weszli w sezon

To był dobry początek startów Akademii Kolarskiej Seven-R-Sport w wyścigu TROFEO Cinelli. Sześcioro kolarzy tej grupy sprawdziło się w międzynarodowym towarzystwie.

Akademia

Jeszcze przed inauguracją sezonu kolarskiego w Polsce, zawodnicy Akademii Kolarskiej Seven-R-Sport mają za sobą pierwsze starty za granicą. Swoją formę sprawdzili w bardzo mocno osadzonym wyścigu. Tradycyjnie, na starcie TROFEO Cinelli zameldowały się ekipy z Austrii, Czech, Słowacji oraz Niemiec. W wyścigu juniorów młodszych Marcin Rozmiarek zajął 33 miejsce finiszując pomiędzy Słowakami z Akademii Petera Sagana, aktualnego mistrza świata, natomiast Krzysztof Wierzelewski po kraksie musiał wycofać się z dalszej rywalizacji. Wśród młodziczek Kamila Ślawska przekroczyła linię mety na 20 miejscu, a Hanna Demeszuk, z niewielką stratą, finiszowała na 22 pozycji. Dzielnie walczyli również żacy – Kacper Andrejczuk zajął 23 miejsce, tuż przed Mikołajem Demeszukiem, który uplasował się na 24 lokacie.

Start w TROFEO Cinelli to kolejne doświadczenie młodych kolarzy Akademii Kolarskiej Seven-R-Sport. Kolejnymi startami dla grupy będą występy w „Międzynarodowym Kryterium Kolarskim Dzierżoniów 2016” oraz „Ślężańskim Mnichu”, rozpoczęciu sezonu w Sobótce.