Victoria wygrywa po raz pierwszy

Wreszcie przyszło przełamanie. Victoria PWSZ Wałbrzych wygrała na wyjeździe z beniaminkiem ligi, Juvenią Głuchołazy.

Na pewno nie był to łatwy mecz. Gospodarze wygrali dwa pierwsze sety i wydawało się, że powtórzy się scenariusz z poprzednich spotkań. Nowością było jednak to, że były to sety przegrane w końcówkach, a nie totalne lanie. Sytuacja odwróciła się w kolejnych partiach. To podopieczni trenera Janusza Ignaczaka nadawali ton grze, ostatecznie doprowadzając do nie mniej emocjonującego tie-breaka. Dość wspomnieć, że przegrywaliśmy już w nim 14:11, a udało nam się doprowadzić do zwycięstwa. O tyle cennego, że zaowocowało to pierwszymi punktami zdobytymi w tym sezonie.

W sobotę, na własnym parkiecie, Victoria zmierzy się z liderem tabeli, SMS PZPS I Spała.

Juvenia Głuchołazy – Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (27:25, 25:23, 17:25, 26:28, 15:17)

Victoria: Leński, Gądek, Wierzbicki, Radojewski, Olszewski, Sdebel, Ostapiuk (libero)