Wałbrzych młodzieżową potęgą na żużlu

Zawodnicy WSM Chełmiec zdominowali tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej w cross country. W kat. młodzików i juniorów zajęli wszystkie miejsca na podium. Do medali indywidualnych klub dorzucił brąz w klasyfikacji drużynowej.

W tym roku do rywalizacji stanęło łącznie 55 klubów i ponad 300 zawodników. Dla żużlowców  WSM Chełmiec był to pierwszy sezon, w którym startowali we wszystkich rundach rozgrywek. Uroczyste zakończenie sezonu połączone z ostatnimi w tym sezonie zawodami motocrossowymi odbyło się na torze motocrossowym w Nekli, gdzie gościem specjalnym był mistrz świata, Tomasz Gollob.

Okazało się, że w dwóch kategoriach wałbrzyszanie całkowicie zawładnęli podium. W kat. młodzików (10-14 lat) i juniorów (15-19 lat) zawodnicy WSM Chełmiec zajęli trzy pierwsze miejsca. Mistrzem Polski Strefy Zachodniej wśród juniorów został Paweł Bocheński, który wyprzedził Bartłomieja Szutowskiego i Sebastiana Krawczyka. Złotym medalistą u młodzików został Kacper Borkowski. Drugi był Daniel Iwanik, a trzeci Filip Fornalski. Przypominamy, że wszyscy wymienieni to zawodnicy WSM Chełmiec.

Również w klasyfikacji drużynowej nie zabrakło medalu dla Wałbrzycha. W „generalce” za miniony sezon nasz klub trzecie miejsce.