Aktualności, Polecamy

Więcej zapłacimy za parking

Od 21 lutego zmieni się wysokość opłat jednorazowych za pozostawienie samochodu na tzw. płatnych placach parkingowych. Za parkowanie przy ulicach: Rycerskiej, Kilińskiego i al. Wyzwolenia zapłacimy 3 zł za każdą godzinę postoju. Oznacza to wzrost ceny o złotówkę.

Na pozostałych miejscach parkingowych przy ulicach: Kasztanowej, Młynarskiej, Sikorskiego koszt parkowania wynosi 1 zł za każdą godzinę postoju i w tym wypadku cena pozostanie bez zmian. Opłaty za postój pojazdu pobierane są od poniedziałku do piątku, od godz. 7:00 do godz. 17:00.

Uzasadnienie do tej decyzji jest bardzo proste. W godzinach szczytu, czyli mniej więcej 11.00-14.00, parkingi na ulicach: Rycerskiej, Kilińskiego i al. Wyzwolenia są wypełnione niemalże w 100 procentach i znalezienie tu miejsca do zaparkowania graniczy niemal z cudem. – To faktycznie nie jest prosta sprawa, bo spora liczba osób pracuje w pobliżu, załatwia ważne sprawy w pobliskich urzędach – mówi wałbrzyski kierowca Grzegorz Oleksy. – Nie wiem jednak czy podniesienie ceny do 3 zł tę sytuację zmieni. Szczerze mówiąc, wątpię w to – dodaje.

Z drugiej strony cena 3 zł za godzinę parkowania samochodu oznacza jedynie zrównanie tych cen za parkowanie, jakie obowiązują przy drogach publicznych w Wałbrzychu.

SCB

Fot. archiwum

20 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica