Aktualności, Polecamy

Zajmą się drogami wojewódzkimi

Około 7 mln zł władze Dolnego Śląska zamierzają przeznaczyć na modernizację dróg w całym regionie w przyszłym roku. Wnioski o udział w programie, który będzie realizowany w lokalnymi samorządami, można składać do 15 września.

Drogi_wojewodzkie

Według planu mają być to najczęściej remonty i przebudowy krótkich odcinków tras prowadzone we współpracy z gminami. – Aby zakwalifikować się do programu, jednostki samorządu terytorialnego będą zobowiązane do złożenia wniosku w roku poprzedzającym termin realizacji remontu. O tym, czy dany odcinek drogi zakwalifikuje się do programu, decydować będą ściśle określone kryteria. Są wśród nich poziom natężenia ruchu, stan techniczny drogi czy też ilość wypadków, do których tam doszło – wyjaśnia marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Zgodnie z założeniami programu na terenie jednej gminy rocznie może być realizowane jedno zadanie, a maksymalny udział władz województwa w jego finansowaniu to 500 tys. zł. – Od 1 sierpnia startujemy z naborem wniosków w nowym budżecie modernizacji dróg wojewódzkich. Przy współudziale finansowym gmin i powiatów – informuje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. Termin składania wniosków mija 15 września.

Środki na realizację programu będą pochodzić z budżetu województwa i są efektem oszczędności uzyskanych w toku realizacji inwestycji drogowych.

Fot. użyczone (UMWD)

28 lipca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica