Aktualności, FOTOGALERIE, Polecamy

Ambasadorzy Wałbrzycha 2018 – ZOBACZ ZDJĘCIA

Aktor i piosenkarz Jacek Bończyk, dziennikarz Tomasz Kubat oraz kierowca rajdowy Jerzy Mazur dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha podczas uroczystej gali w Zamku Książ. W ten sposób już po raz siódmy wręczono te zaszczytne tytuły. Nieodłącznym elementem gali jest aukcja na rzecz potrzebujących, ciężko chorujących młodych wałbrzyszan. W tym roku zebrano ponad 56 tys. zł.

W ciągu ostatnich sześciu lat Wałbrzych zyskał aż osiemnastu Ambasadorów, uznanych w świecie artystów, sportowców, biznesmenów i polityków. W zeszłym roku nagrodzono sławną piosenkarkę Krystynę Giżowską, prezentera radiowego Roberta Karpowicza oraz wielokrotnie nagradzanego profesora nauk medycznych Zbigniewa Zdrojewicza. Podczas tegorocznej gali do tego zacnego grona dołączyło kolejnych trzech Ambasadorów Zielonego Miasta – aktor i piosenkarz Jacek Bończyk, dziennikarz Tomasz Kubat oraz kierowca rajdowy Jerzy Mazur.

Nie bez powodu miejscem organizacji gali od samego początku jej istnienia jest „perła Dolnego Śląska”, majestatyczny Zamek Książ, najpiękniejsza wizytówka miasta. Gala promuje nie tylko Wałbrzych i jego potencjał społeczny. Istotnym aspektem wydarzenia jest bowiem rozwijanie koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, o czym świadczy organizowana w trakcie gali aukcja charytatywna.

-Los najbardziej pokrzywdzonych nie jest nam obojętny, dzięki hojności naszych gości zebraliśmy w tym roku 56,5 tysiąca złotych! W sumie razem przekazaliśmy już ponad 200 tysięcy złotych na cele charytatywne. Dzięki temu wspólnie zmieniamy nie tylko Wałbrzych, ale i świat. Dziękujemy! – mówi Anna Żabska prezes Zamku Książ.

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Szczawnie-Zdroju podczas tegorocznej gali Ambasador Wałbrzycha wystawiono także skarbonkę, do której można było wrzucać datki na odbudowę strawionego przez poniedziałkowy pożar zabytkowego Zakładu Przyrodoleczniczego. Obecnie trwa liczenie zebranych pieniędzy, ale już teraz wiadomo, że w wyniku spontanicznej licytacji artefaktów przekazanych przez tegorocznego ambasadora Jerzego Mazura zebrano na ten cel 5100 zł.

Fot. (red)/Zamek Książ

11 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica