Aktualności, Polecamy

Bilet, który odmienił turystyczne oblicze miasta

Z początkiem kwietnia minęła pierwsza rocznica dołączenia przez Muzeum Porcelany do inicjatywy Explore Wałbrzych. Dzięki pomysłowi miasta Wałbrzycha i spółki Zamek Książ do czterech największych atrakcji turystycznej miasta czyli Książa, Palmiarni, Starej Kopalni i Muzeum Porcelany można kupić jedną, ważną przez cały rok wejściówkę.

Z możliwości zakupu wspólnego biletu do najważniejszych atrakcji turystycznych Wałbrzycha skorzystało przez ostatni rok prawie 6000 osób. Jest on do nabycia w każdym z czterech obiektów oraz przez internet, a dzięki tej inicjatywie turysta może zaoszczędzić 20 zł.
-Idea uruchomienia wspólnego biletu narodziła się w Zamku Książ, bo zdajemy sobie sprawę jaka odpowiedzialność wizerunkowa spoczywa na nas jako de facto wizytówce turystycznej miasta. Bardzo się cieszę, że Stara Kopalnia od początku, a Muzeum Porcelany w ubiegłym roku, odpowiedziały na nasz apel i możemy w ten sposób ułatwić turyście zwiedzanie Wałbrzycha – wyjaśnia prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
Obok trzeciego co do wielkości zamku w Polsce czyli Książa i wybudowanej na początku XX wieku secesyjnej Palmiarni biletem Explore Wałbrzych objęte jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Jest to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w kraju, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” ( „Thorez”) i unikalny zespół nadziemnych budowli oraz trasy podziemnej, które powstało z poszanowaniem górniczej tradycji w zrewitalizowanej kopalni, której początki sięgają XVII wieku.
-Sprzedaż wspólnych biletów „Explore Wałbrzych” w zdecydowanym stopniu przyczyniła się do zwiększenia ruchu turystycznego w Starej Kopalni i naszym mieście. Możliwość zakupu jednego biletu na wszystkie atrakcje w jednym miejscu oraz niższa cena zachęcają do wyboru takiego rozwiązania przez turystów, dając możliwość spędzenia w Wałbrzychu czasu pełnego wrażeń i aktywności, tym bardziej, że każdy obiekt łączy w całość historię Wałbrzycha – wyjaśnia dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik.
Podobny entuzjazm na temat wspólnego biletu odczuwalny jest także w wałbrzyskim Muzeum Porcelany, które posiada jedną z największych w Europie kolekcji historycznej porcelany śląskiej, jak również bogatą i starannie wyselekcjonowaną kolekcję porcelany z wiodących manufaktur europejskich. -Muzeum Porcelany jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Jedna trzecia gości dotarła do nas dzięki inicjatywie Explore Wałbrzych. To bardzo dobra wiadomość i wierzymy, że dzięki naszej współpracy turystów w Wałbrzychu będzie jeszcze więcej – mówi dyrektor Muzeum Porcelany, Jacek Drejer.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

3 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica