Czesi zgarnęli „czapkę śliwek”

Petr Adamek i Jana Adamkova zwyciężyli w II wyścigu MTB o „Czapkę śliwek”, który w minioną niedzielę odbył się w Głuszycy. Zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle liczące po 4 km wiodące głównie leśnymi ścieżkami z ostrymi podjazdami i równie stromymi zjazdami.

czapka_sliwek

Najlepszy na tej trasie był Petr Adamek, zawodnik z Rytne v Podk. w Czechach pokonał dystans w czasie 48:58.15. Drugi na mecie był Piotr Sułek z Boplight Ataksport Świdnica z czasem 49:17.09, a trzeci głuszyczanin Krzysztof Paluszek (52:52.13). Panie miały do pokonania dwa okrążenia wymagającej i trudnej technicznie trasy. Pierwsza była Czeszka Jana Adamkova z Trutnova, która na mecie osiągnęła czas 45:35.84. Drugie i trzecie miejsca wywalczyły wałbrzyszanki: Dorota Bielecka z czasem 47:56.94 oraz mama Doroty, Anna Bielecka z czasem 52:37.42.

Najmłodszym zawodnikiem wyścigu organizowanego w formule XC Cross Country był 11-letni mieszkaniec Łomnicy (gm. Głuszyca) Piotr Wawrzyńczyk, który w swojej kategorii wiekowej M1 zdobył czwarte miejsce. W tej samej kategorii wiekowej drugie miejsce zajął 15-letni głuszyczanin Patryk Tomulik.

Kolejne zmagania kolarzy górskich na głuszyckich trasach MTB odbędą się w maju przyszłego roku.