Sport

Dobry występ w Czechach

Aż trzy jedlińskie miksty wzięły udział w turnieju „Stolinsky Mixer 2016” w petanque. Najdalej, bo aż do finału, doszła para Bożena i Tadeusz Obuchowscy, którzy ostatecznie zajęli drugie miejsce.

????????????????

Oprócz tej dwójki do naszych południowych sąsiadów wybrali się też Teresa Dura-Nowak i Leszek Żybura oraz Barbara i Wojciech Krzykała.

W całych zawodach wzięło udział 26 duetów, którzy musieli najpierw przebrnąć 5 rund eliminacyjnych. Do fazy play-off zakwalifikowało się 8 mikstów w tym dwa jedlińskie. Z 3 miejsca Bożena i Tadeusz Obuchowscy i z 6 pozycji Teresa Dura-Nowak i Leszek Żybura. Niestety los skojarzył obie pary już w pierwszej rundzie finałowej. Po niezwykle zaciętym i dramatycznym pojedynku 13:11 wygrało małżeństwo Obuchowskich, które następnie w półfinale pokonało 13:7 duet Klara Nacu z PC Sokol Lipnik oraz Ivo Navalany z SKP Hranice VI Valsovice. W finale PEK Stolin (Iva Jeżkova, Jiri Jeżek St.) po bardzo dobrym meczu triumfował nad parą z Jedliny-Zdroju, zwyciężając 13:9. Ostatecznie Bożena i Tadeusz Obuchowscy zajęli drugie miejsce. Na 6 pozycji turniej zakończyła para Teresa Dura-Nowak i Leszek Żybura, a Barbara i Wojciech Krzykała ukończyli zmagania na 17 lokacie.