Dramatyczna, ale przegrana bitwa siatkarzy

Fatalnie Victoria PWSZ rozpoczęła batalię o pozostanie w II lidze ze Spodkiem. Wałbrzyszanie przegrali u siebie z katowiczanami 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw nasi rywale prowadzą 1:0 i są bliżsi utrzymania. Sytuacja podopiecznych Janusza Ignaczaka jest coraz trudniejsza.

Pierwsze akcje przebiegały punkt za punkt. Do stanu 16:16 było po równo. Po drugiej przerwie technicznej minimalną przewagę zyskali wałbrzyszanie wychodząc na prowadzenie 18:16. Ale goście nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Doprowadzili do remisu 22:22, a końcówka seta należała zdecydowanie do katowiczan.

Niespodziewanie drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrywali 6:2. Siatkarze ze stolicy Górnego Śląska szybko jednak wyrównali, a po kilku następnych dobrych akcjach po swojej stronie wyszli na prowadzenie 17:14. Proste błędy wałbrzyszan w obronie i na zagrywce spowodowały, że Spodek błyskawicznie odskoczył i wygrał drugą partię do 18.

Przy stanie 2:0 w setach dla katowiczan w hali próżno było szukać optymistów. Tymczasem podopieczni Janusza Ignaczaka podnieśli się z kolan. Bardzo dobrze zagrali zarówno w trzeciej jak i czwartej odsłonie, w obu triumfując do 18. Victoria PWSZ doprowadziła do remisu 2:2 i kibice wałbrzyszan zaczęli… drżeć o wynik. Wszak ostatnie pojedynki, w których naszym udawało się doprowadzić do remisu w setach, po przegranych dwóch pierwszych partii, najczęściej kończyły się porażką w tie-breaku.

Niestety tradycji stało się zadość, choć pierwsze akcje piątego seta na to nie wskazywały. Victoria nadawała ton rywalizacji. Wygrywała 4:3, 7:5, a nawet 10:7 i… nie potrafiła utrzymać tego rytmu gry do samego końca. Katowiczanie doprowadzili do remisu 13:13, później obronili meczbola i sami wyszli na prowadzenie 15:14. Wtedy piłkę w aut wyrzucił Michał Tomiałowicz i Spodek wygrał pierwsze starcie w Wałbrzychu 3:2.

To katowiczanie są jak na razie bliżsi utrzymania w II lidze. W niedzielę o 11:00 drugi mecz między tymi zespołami. Przypomnijmy, że gra się do trzech zwycięstw, a przegrany z tej pary opuści szeregi drugoligowców.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Spodek Katowice 2:3 (22:25, 18:25, 25:18, 25:18, 14:16)

Victoria PWSZ: Olszewski, Gajek, Gądek, Wierzbicki, Tomiałowicz, Zieliński, Ostapiuk (libero).