Gimbasket pokonany. Promet na szczycie

Zespół Ewy Smaglińskiej zakończył sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli. I jako zwycięzca swojej grupy przystąpi do walki o II ligę. W ostatnim ligowym spotkaniu, KK Promet pokonał na wyjeździe Gimbasket Wrocław.

Nasi pojechali do stolicy Dolnego Śląska w zaledwie 7-osobowym składzie i przez pierwszą połowę nie forsowali tempa. Dlatego do przerwy to wrocławianie nadawali ton rywalizacji. Goście z Wałbrzycha cały czas musieli pilnować, by ich przeciwnik nie zbudował zbyt dużej przewagi.

Dopiero po zmianie stron wałbrzyszanie zaczęli coraz mocniej przyciskać młodych koszykarzy z Wrocławia, a w 36 min w końcu Promet wyszedł na prowadzenie (64:62). Od tej chwili to goście mieli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i w efekcie wygrali zasłużenie z podopiecznymi Roberta Kościuka.

Dzięki temu zwycięstwu zespół Ewy Smaglińskiej na pierwszym miejscu w tabeli zakończył sezon zasadniczy i jako zwycięzca grupy przystąpi pod koniec marca do walki o II ligę.

Gimbasket Wrocław – KK Promet Wałbrzych 65:72 (20:17, 19:18, 18:20, 8:17)

Promet: Ratajczak 17, Olszewski 12, Myślak 11, Kołodziej 11, Borzemski 10, Abramowicz 9, Kaliński 2.