Siatkarze pod ścianą. Przegrali drugi raz

Tego chyba nikt się nie spodziewał. W serii barażowej do trzech zwycięstw Victoria PWSZ przegrywa z Juvenią Głuchołazy już 0:2! W niedzielnym meczu goście znów okazali się lepsi i wygrali 3:1.

Drugi mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Zespół Janusza Ignaczaka wyciągnął wnioski z sobotniej porażki i w pierwszym secie grał uważniej i z większym poświęceniem niż wczoraj, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszą partię nasi wygrali do 20 i z optymizmem mogli patrzeć w przyszłość.

To, co się później wydarzyło zaskoczyło chyba najbardziej wytrawnych znawców siatkówki. Gospodarze w drugim secie znów dali się kilkukrotnie zaskoczyć, popełnili też sporo prostych błędów i przegrali tę odsłonę do 22. Jeszcze gorzej było w trzecim secie. Juvenia pewnie wygrała go do 19 i objęła prowadzenie w całym spotkaniu. Czwarta odsłona była fatalna w wykonaniu chłopców Janusza Ignaczaka. Na początku seta Juvenia objęła wysokie prowadzenie (12:5) i spokojnie przewagę dowiozła do końca meczu.

W serii barażowej do trzech zwycięstw Juvenia prowadzi 2:0 i teraz czekają nas emocje w Głuchołazach. Pytanie czy będą tam dwa, czy tylko jeden mecz i czy rywalizacja wróci do Wałbrzycha.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Juvenia Głuchołazy 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 16:25)

Victoria: Leński, Zieliński, Olszewski, Jurczyński, Wierzbicki, Tomiałowicz, Ostapiuk (libero) oraz Gądek.