Na sygnale, Polecamy

Jechał skuterem pijany i „na zakazie”

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki zatrzymali w minioną sobotę mieszkańca Kłodzka, który kierując motorowerem w stanie nietrzeźwości doprowadził do wypadku. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna posiada także aktualny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. 35-latek za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia około godziny 16:40. To wtedy policjanci zostali poinformowani o kolizji drogowej przy ul. Sienkiewicza w Głuszycy. Mundurowi ustalili na miejscu, że kierujący motorowerem uderzył w tył samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Powodem była nadmierna prędkość motocyklisty.

Podczas czynności policjanci wyczuli od kierującego jednośladem woń alkoholu. Badanie wykazało u 35-letniego mieszkańca Kłodzka 2,98 promila alkoholu w organizmie. Ponadto  mężczyzna jechał motorowerem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie posiadał przy sobie aktualnej polisy OC i nie wykonał przeglądu technicznego jednośladu.

Pojazd został odholowany na parking strzeżony na koszt właściciela. Mężczyźnie z kolei za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

11 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica