Aktualności, Polecamy

Jerzy Mazur zasłużony dla Wałbrzycha

Ten niegdyś znakomity kierowca rajdowy odebrał wyróżnienie podczas gali Polskiego Związku Motorowego, która odbyła się w Zamku Książ. Było to tradycyjne spotkanie zawodników, sędziów i działaczy PZM, podczas którego podsumowano sezon 2016 w sportach motorowych na Dolnym Śląsku oraz wręczono podziękowania i pamiątkowe puchary.

mazur_zasluzony

Podczas spotkania tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” otrzymał Jerzy Mazur, legendarny zawodnik i filantrop.

W latach 70. Jerzy Mazur był najbardziej rozpoznawalnym kierowcą pochodzącym z Wałbrzycha, który od 1969 roku do dziś zrzeszony jest w Automobilklubach PZM jako kierowca rajdowy, wyścigowy i działacz sportowy. Z powodzeniem brał udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W sezonie 1975 roku zajął trzecie miejsce w Rajdzie Polski, a rok później uplasował się na drugiej pozycji. W latach 1977-1980 Jerzy Mazur startował w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (wyścigi płaskie i górskie), zdobywając dwukrotnie wicemistrzostwo Polski (kl. markowa F 126). Od 1981 do1987 roku Jerzy Mazur brał udział m.in. w wyścigach w KDL, PPiP Samochodów Formuły Easter „Promot” i Metalex MTX 1-06 (dwa tytuły mistrza Polski oraz dwa tytuły wicemistrza kraju). Zajął trzecie miejsce na torze Hungaroring (1986 rok) w wyścigu Formuły Easter na otwarcie obiektu i zarazem pierwszego wyścigu F1. Od 1987 do 1990 brał udział w Wyścigach Samochodów Ciężarowych, m.in. w mistrzostwach Europy siadając za kierownicą Stara C200, a także Jelcza. Wałbrzyski kierowca wystartował również w 1988 roku w X Rajdzie Paryż Dakar, najtrudniejszym na świecie, jadąc samochodem marki Star 266 6×6.

Fot. użyczone

19 stycznia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica