Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Karty magnetyczne dla czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zaprasza po odbiór specjalnych kart bibliotecznych. Są bezterminowe i można je otrzymać bezpłatnie na podstawie dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Czytelnik posiadający taką kartę może liczyć na wiele udogodnień.

karty_magnetyczne

Będzie miał wgląd do swojego konta bibliotecznego, może przeszukiwać zasoby korzystając z systemu MAK+, w prosty sposób sprawdzi dostępności poszukiwanej książki (np. czy jest aktualnie na półce czy została wypożyczona), zamówi i zarezerwuje pozycję przez Internet (w tym za pomocą urządzeń przenośnych typu iPhone i iPad oraz pracujących pod systemem Android). Każdy z magnetyczną kartą w portfelu będzie otrzymywał też powiadomienia o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych materiałów lub możliwości korzystania z zasobów innych bibliotek pracujących w systemie MAK+.

Biblioteka w Głuszycy działa już w oparciu o nowa platformę wypożyczeń, która jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. Umożliwia on tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. System jest rekomendowany przez Krajową Radę Biblioteczną, spełnia wszystkie wymogi zapisane w ustawie o ochronie danych osobowych.

System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 2065 bibliotekach w całej Polsce (to 25,51% wszystkich tego typu placówek w kraju).

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

 

27 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica