Sport

Koszykarze po kolejnym sparingu

Tym razem przeciwnikiem KK Górnika były drugoligowe Sudety, a mecz odbył się w Jeleniej Górze. Wałbrzyszanie przegrali jednak z wyżej notowanym rywalem 63:76. Nasi z dobrej strony zaprezentowali się dopiero po przerwie.

W ekipie Arkadiusza Chlebdy nieźle spisali się zwłaszcza Adrian Stochmiałek i Sławomir Buczyniak. Mimo ich dobrej gry po dwóch kwartach Sudety wysoko prowadziły. Dopiero po zmianie stron, agresywniejsza obrona Górników i nieco lepsza skuteczność pozwoliły wałbrzyszanom odrobić nieco strat i zakończyć drugie 20 min z minimalną, bo 3-punktową przewagą. Ostatecznie to jednak zespół z Jeleniej Góry okazał się lepszy, ale nie wynik, a trenowanie poszczególnych zagrywek i zgrywanie całego zespołu było w tym pojedynku ważniejsze.

Sudety Jelenia Góra – KK Górnik Wałbrzych 76:63

Górnik: Stochmiałek 15, Buczyniak 14, Łabiak 12, Iwański 8, Borzemski 6, Fedoruk 3, Maryniak 2, Wieczorek 2, Myślak 1, Murzacz 0, Narnicki 0.