Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Łopata wbita. Można zaczynać

W Szczawnie-Zdroju ruszyła budowa basenu w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, który powstanie w ramach tworzonego nowoczesnego kompleksu przy ul. Słonecznej. Po oddanych do użytkowania hali sportowej i stadionu lekkoatletycznego, czas na kolejny obiekt – krytą pływalnię.

Głównymi użytkownikami basenu będą przedszkolaki i uczniowie w ramach zajęć szkolnych. Niecka basenowa została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, a więc grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców oraz dla kuracjuszy.

Koncepcja „Delfinków” powstała po wnikliwych analizach i konsultacjach ze specjalistami od budowy basenów, trenerami pływania i ekonomistami. W efekcie powstała koncepcja modelowego obiektu, który z jednej strony pozwala na swobodną naukę pływania i podstawowe treningi pływackie, z drugiej zaś łączył niskie koszty inwestycyjne z minimalnymi wydatkami na utrzymanie.

Obiekt posiada 4-torową niecką basenową o szerokości 8,5 m, długości 16,67 m oraz głębokości wynoszącej od 0,9 m do 1,35 m. Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, saunę, jacuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach jest także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym.

Dodatkowo basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a to otwiera możliwość prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych takich jak np. hydroterapia metodami Bad Ragaza i Halliwicka.

Planowane zakończenie budowy to rok 2020, a łączny koszt ok. 9 mln zł. Pozyskane środki zewnętrzne to ponad 3 mln zł.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

17 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica