Medalowe żniwa weteranów

Bardzo dobrze podczas rozgrywanych w Wałbrzychu zapaśniczych mistrzostw świata weteranów wypadli Polacy. Biało-czerwoni zdobyli łącznie 19 krążków w tym dwa złote: Janina Sobolewska i Andrzej Wroński.

MS_weteranow5

Przez trzy dni w hali widowiskowo-sportowej Aqua-Zdroju rywalizowało łącznie ponad 360 zawodników reprezentujących 35 państw. Na matach spotkali się zarówno panowie jak i panie, którzy w przeszłości odnosili sukcesy na międzynarodowych arenach. Tym razem, już po zakończeniu kariery ponownie stanęli w szranki, by walczyć w zapaśniczych mistrzostwach świata weteranów.

Bardzo dobrze w wałbrzyskim turnieju wypadli Polacy, którzy zdobyli łącznie 19 medali. Dwa złote wywalczyli Janina Sobolewska w kat. 58 kg oraz Andrzej Wroński w wadze 130 kg. Biało-czerwoni w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na 2 pozycji. Wygrali Rosjanie, a trzecie miejsce zajęła ekipa USA.