Aktualności, Polecamy

Miliony pójdą na zabytki

Taką deklarację w Wałbrzychu złożył wiceminister kultury Jarosław Sellin, który przedstawił listę rekomendowanych przez jego resort obiektów do rewitalizacji. Wśród nich znajdują się trzy z naszego regionu. To Zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu, a także hala spacerowa i muszla koncertowa w Szczawnie-Zdroju.

Zabytki_Walb

Dzięki środkom w ramach tzw. Kontraktów Terytorialnych na Dolny Śląsk może trafić ogromna suma pieniędzy, która zostanie przeznaczona na rewitalizację obiektów kultury. W planach remontowych są hala spacerowa i muszla koncertowa w Szczawnie-Zdroju (planowane dofinansowanie w kwocie 9 mln zł), a także wałbrzyska Palmiarnia (może otrzymać nawet 20 mln zł) oraz Zamek Książ (być może dostanie 10 mln zł).

Wsparcie będzie możliwe dzięki tzw. Kontraktom Terytorialnym. Na razie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarekomendowało zabytki, które zdaniem resortu powinny zostać dofinansowane. Te propozycje trafią teraz do Ministerstwa Rozwoju, które po negocjacjach z marszałkami poszczególnych województw zatwierdzą ostatecznie listę obiektów, które otrzymają wsparcie finansowe.

Fot. (red)

11 października 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica