Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

Młodzież przeciw hejtowi

W Starych Bogaczowicach zakończono projekt „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”, realizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Projekt realizowały trzy instytucje: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne i Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach, a skierowany był do młodzieży z klas IV-VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum. Młodzi ludzie spotkali się z psychologiem i funkcjonariuszem policji, którzy w ramach warsztatów mówili o emocjonalnych i prawnych skutkach doznawania i stosowania hejtu. Kolejnym etapem było rekrutowanie grupy 10 uczniów, którzy mieli wyjechać na 2-dniowe warsztaty ze scenarzystą i kamerzystą. Podczas pobytu w uroczej agroturystyce w Jedlinie-Zdroju zdolna młodzież stworzyła scenariusz, a następnie nakręciła film, który ma być wykorzystywany do działań profilaktycznych.

Podczas zakończenia uczestnicy warsztatów, ich bliscy i zaproszeni goście mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć nakręcony film, który wywarł niesamowite wrażenie. Obraz zostanie wysłany do lokalnych szkół podstawowych, jako kampania profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć film „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”, który zostanie umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Stare Bogaczowice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Fot. użyczone (UG Stare Bogaczowice)

24 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica