Polecamy, Sport

Nasz „czarny koń” z wicemistrzostwem

Mało kto na nich stawiał, a oni okazali się największą niespodzianką mistrzostw Polski w bule. Artur Kałużny, Dawid Matuszewski, Sebastian Pawlak i Grzegorz Kawczyński tworzący zespół SKF Sudety Petanque Boguszów-Gorce zdobyli wicemistrzostwo Polski seniorów. To największy sukces w historii klubu.

Mistrzostwa Polski w petanque odbyły się we Wrocławiu, a wystartowało w nich 48 trzyosobowych drużyn. Turniej podzielono na dwie części. Najpierw rozegrano 6 rund eliminacyjnych, a drugiego dnia imprezy odbyła się część finałowa, do której awansowało 16 najlepszych ekip. Po pierwszym dniu bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Sergiuszem Gądkiem, Piotrem Wijasem (obaj SKF Sudety) wspierana Rafałem Kaczmarkiem (TS Liskowiak), zajmując 2 miejsce w fazie eliminacyjnej. Nieco gorzej poszło drugiej boguszowskiej ekipie w składzie Artur Kałużny, Dawid Matuszewski, Sebastian Pawlak, Grzegorz Kawczyński (Jedlina), którzy uplasowali się na 9 miejscu.

Grupy finałowe, w których rywalizowali nasi zawodnicy okazały się bardzo silne, już w drugim meczu ekipa Artura Kałużnego musiała podjąć walkę z kadrowiczami. Ku zaskoczeniu wszystkich ekipa z Gorc nie dała się pokonać i z kompletem 2 zwycięstw bezpośrednio awansowała do ćwierćfinału. Pomimo lekkich perturbacji drużyna Sergiusza Gądka również dotarła do tego etapu i ostatecznie po wyrównanej walce uplasowała się na miejscach 5-8. Czarnymi końmi turnieju zostali natomiast Artur Kałużny, Dawid Matuszewski, Sebastian Pawlak i Grzegorz Kawczyński, którzy dali się pokonać dopiero w finale. O wyniku zadecydowało większe doświadczenie rywali.

Mimo, że SKF Sudety Petanque Boguszów-Gorce ma już w dorobku MP juniorów i MP młodzieżowców, to 2 miejsce w mistrzostwach Polski seniorów jest największym sukcesem zarówno zawodników jak i całego klubu.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

29 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica