Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Odkryją wielkie tajemnice

Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. Przed nami już VII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic! To już w najbliższy weekend 10-11 sierpnia w Zamku Książ.

Tegoroczne wydarzenie będzie prawdziwą podróżą w czasie i przestrzeni. Dzięki codziennym rekonstrukcjom historycznym „Bitwy Epok” zobaczymy starcie najróżniejszych formacji wojskowych. Z pewnością goście festiwalu zakochają się w epoce Renesansu, bowiem w największym kompleksie sal powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu „Machin Leonarda da Vinci”. Emocji dostarczy również wystawa „Medycyny Sądowej”, czyli kolekcja preparatów anatomicznych, broni oraz narzędzi zbrodni. Podobnie, jak w latach ubiegłych, każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy… podróży do historycznego świata wirtualnego. Przede wszystkim jednak będzie to czas poświęcony na merytoryczną dyskusję na temat różnych zagadnień historii podczas wykładów poruszających szczególnie ciekawe i nieodgadnione wydarzenia z przeszłości.
Tylko raz w roku Zamek Książ staje się scenerią dla widowiskowych rekonstrukcji historycznych. Dlatego 10 i 11 sierpnia nie może cię zabraknąć podczas VII Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

8 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica