Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

„Ósemką” pojedzie jeszcze dalej

Być może wkrótce niektóre autobusy wałbrzyskiej komunikacji miejskiej dojeżdżać będą do nowych miejsc. Chodzi o linię nr 8 i przedłużenie jej kursów w weekendy oraz podczas świąt do Gostkowa i Nowych Bogaczowic (gm. Stare Bogaczowice).

Przypomnijmy, że od maja 2018 roku trasa linii nr 8 wałbrzyskiej komunikacji miejskiej już została przedłużona. To efekt porozumienia między Wałbrzychem i Starymi Bogaczowica. Cztery kursy „ósemki” od ponad pół roku dojeżdżają codziennie do Strugi, a w weekendy oraz święta trzy kursy wykonywane są do centrum Starych Bogaczowic. To głównie tej gminie zależy na przedłużeniu weekendowych i świątecznych kursów linii nr 8 jadącej przez Strugę do Starych Bogaczowic o kolejne przystanki, które mogłyby zostać zlokalizowane w Nowych Bogaczowicach i Gostkowie.

– Na początku stycznia otrzymaliśmy informację ze ZDKiUM z wyliczeniem, jakie koszty powinniśmy ponieść my i ewentualnie Szczawno-Zdrój, żeby tę linię przedłużyć. Zarząd dróg nie widzi przeciwwskazań, by linia nr 8 do Gostkowa była uruchomiona nawet od zaraz jak tylko dojdziemy do porozumienia z burmistrzem Szczawna-Zdroju – wyjaśnia Mirosław Lech, wójt Starych Bogaczowic.

Warto dodać, że mieszkańcy gminy są zadowoleni z miejskich autobusów jeżdżących do Strugi i Starych Bogaczowic. Również tamtejszy zalew za sprawą dzięki komunikacji miejskiej odwiedzają chętniej przyjezdni spoza gminy. Dzięki weekendowym i świątecznym kursom do Gostkowa z komunikacji skorzystałoby więcej mieszkańców Starych Bogaczowic, a przypomnijmy, że w weekendy i święta prywatni przewoźnicy nie kursują, dlatego kursy „ósemki” byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem.

Fot. archiwum/KrzysztofKołowicz

24 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica