Pchali kule na medal

Znakomicie podczas halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce spisali się dwaj kulomioci Górnika Wałbrzych. Podczas zawodów w Toruniu w kat. U-18 Jakub Kanik zajął pierwsze miejsce, a Kamil Kuczaj był drugi.

Kanik nie pozostawił złudzeń rywalom i już w pierwszej próbie posłał kulę na odległość 17 m. To był najlepszy wynik w całym konkursie i lekkoatleta Górnika zasłużenie został halowym mistrzem Polski w kat. juniorów młodszych. Dobrze w konkursie pchnięcia kulą spisał się także jego kolega klubowy. Kamil Kuczaj w czwartym podejściu uzyskał odległość 16,05 m, co dało mu srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju w kat. U-18.

Z dobrej strony podczas HMP w Toruniu spisały się ponadto dwie inne reprezentantki Górnika Wałbrzych. Wśród juniorek w kat. U-20 na czwartej pozycji pięciobój ukończyła Aleksandra Tomaszewska, która zgromadziła łącznie 3320 pkt. Z kolei w gronie juniorek młodszych (U-18) ósmą lokatą w finale A biegu na 60 m zajęła Weronika Ożga, która uzyskała czas 7,90 sek.