Na sygnale, Polecamy

Pijany pasażer z nielegalnym towarem

Krajankę tytoniową niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli podczas kontroli drogowej policjanci z Wałbrzycha. Właścicielowi „lewego” towaru, 57-letniemu mężczyźnie, za popełniony czyn grozi wysoka grzywna.

Funkcjonariuszy ruchu drogowego około godziny 20:00 w miniony czwartek (12 kwietnia) zainteresował jadący ul Żelazną w Wałbrzychu samochód osobowy na wrocławskich numerach rejestracyjny. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn. Wylegitymowany kierujący nie miał niczego na sumieniu. Pasażer posiadał za to 20 półkilogramowych worków foliowych z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 8 tys. zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 10 tys. zł.
W trakcie legitymowania policjanci zauważyli, że 57-latek bez stałego miejsca zameldowania jest kompletnie pijany. Wykonane badanie wskazało w jego organizmie ponad 2,5 prom. alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

14 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica