Piorunujący początek Victorii

Niepotrzebne były obawy o dyspozycję chłopców Krzysztofa Janczaka przed meczem inaugurującym sezon I ligi siatkarzy. Victoria PWSZ rozbiła w Suwałkach miejscowy Ślepsk aż 3:0. Wałbrzyszanie jako beniaminek z wysokiego „C” rozpoczęli zmagania.

Nasi wygrali jak najbardziej zasłużenie, zgarniając pierwszy komplet punktów w I lidze. Od początku to Victoria PWSZ nadawała ton rywalizacji na parkiecie.

Pierwszego seta goście rozpoczęli od skutecznych ataków i szczelnego bloku, w którym królował zwłaszcza Bartłomiej Krulicki. Po pierwszej przerwie technicznej było 8:6 dla akademików z Wałbrzycha. Potem kilkoma znakomitymi zagraniami błysnął Łukasz Kaczmarek i w pewnej chwili nasi wyszli na prowadzenie 16:12. Niestety w szeregi Victorii wkradło się wtedy rozprężenie. W aut zaatakował Łukasz Karpiewski, a Arkadiusza Olczyka rywale złapali na siatce i Ślepsk złapał kontakt przegrywając jedynie 18:19. W końcówce seta przyjezdni poprawili jednak zdecydowanie przyjęcie, a co za tym idzie ich ataki zaczęły ponownie siać spustoszenie w szeregach rywali i nasi wygrali tę partię do 20.

Druga odsłona w początkowej fazie toczyła się punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy minimalnie prowadząc 8:7 dzięki skutecznemu atakowi Kaczmarka. Później kilka prostych błędów przytrafiło się zespołowi z Suwałk, co skrzętnie wykorzystali wałbrzyszanie. Nasi prowadzili 12:9 i 16:12. Kilkupunktową przewagę podopieczni Krzysztofa Janczaka „dowieźli” do końca tego seta, a drugą partię asem serwisowym zakończył Szymon Piórkowski.

W trzeciej odsłonie tylko do stanu 3:3 trwała wyrównana walka. Potem przewagę zyskali przyjezdni, którzy skutecznie atakowali nawet z wydawałoby się bardzo trudnych piłek. Nasi prowadzili 8:5, 9:6 i 16:13, niemal przez całego seta utrzymując 2-3 pkt przewagi. Kilka prostych błędów Victorii PWSZ spowodowało jednak, że końcówka była nieco nerwowa, bo w pewnym momencie mieliśmy remis 19:19. Po chwili skutecznie zaatakował Kaczmarek, a później rywale wyrzucili piłkę w aut i stało się jasne, że nasi siatkarze już nie wypuszczą z rąk wygranej za 3 pkt. Ostatecznie po skutecznym bloku Krulickiego nasz zespół zwyciężył w tej partii do 21, a w całym spotkaniu 3:0.

Pierwszy komplet punktów w I-ligowym sezonie powędrował na konto drużyny Krzysztofa Janczaka. Brawo panowie!

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)

Victoria PWSZ: Krulicki, Kaczmarek, Fijałek, Piórkowski, Karpiewski, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Kamiński.