Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Podboje i wynalazki w „Witoldzie”

Dzieci z Boguszowa-Gorc odbyły kolejną „Wakacyjną podróż dookoła świata”. Tym razem pod hasłem „Od hiszpańskich podbojów do chińskich wynalazków” najmłodsi bawili się w  Centrum Kulturalno – Kongresowym Witold podczas niecodziennych warsztatów rękodzieła.

Ole_Witold

Dzieci projektowały i tworzyły różnobarwne stroje, ozdoby i  biżuterię z różnych stron świata. Nie zabrakło hiszpańskich wachlarzy, kolczyków i spódnic, były też Hawajki z kwiatami we włosach i kolorowymi  naszyjnikami. Chinki i Japonki zachwycały swoimi spinkami we włosach i kimonami. Stroje indiańskie były kolorowe, przyozdobione różnobarwnymi pióropuszami, amuletami i bransoletami własnoręcznie zrobionymi przez dzieci i ich rodziców. Warsztaty były doskonałym pretekstem do uruchomienia dziecięcej wyobraźni oraz ujawnienia zdolności i umiejętności plastyczno- technicznych oraz muzyczno- ruchowych.

Rytmiczne takty muzyki hiszpańskiej oraz bębnów indiańskich sprawiły dzieciom dużo radości. Energia i pomysły najmłodszych były wykorzystywane do zabaw, konkursów i  gier sprawnościowych. Hiszpańska Korrida i indiański Taniec Słońca na pewno zapadną im w pamięci, a to wszystko za sprawą animacji przygotowanej przez Annę Barczuk z CK-K Witold.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

15 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica