Kultura, Polecamy

Poezja i pokój

Pisarki Monika Maciejczyk z Polski, Monika Taubitz z Niemiec i Věra Kopecká z Czech zaprezentowały publiczności pogranicza swoją polsko – niemiecko – czeską „Antologię pokoju”. Pokój stale naruszany w świecie stał się motywem przewodnim poezji i prozy zawartej w książce.

Pierwsza prezentacja – polska, odbyła się w Polanicy-Zdroju w Różanym Dworze Moniki Maciejczyk, w którym autorka mieszka i stworzyła lubiany ośrodek spotkań literatów polskich oraz spotkań międzynarodowych. W jej salonie literackim goszczą znakomici autorzy. Kolejna prezentacja wydawnictwa – niemiecka, odbyła się w Kłodzku w ośrodku przyjaźni polsko-niemieckiej. Trzecia prezentacja – czeska, była częścią wieczoru poezji podczas VI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Krzynicach. Komisarzem tego pleneru jest Věra Kopecká i tradycyjnie wpisuje w jego program wieczory poezji, których uczestnikami są autorzy z kilku krajów, także z Polski, wiele osób z Wałbrzycha i regionu.

Fot. użyczone

28 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica