Polecamy, Sport

Poznaliśmy nowego mistrza Polski w WKKW

Walka o medale rozegrana została na hipodromie w Morawie w ramach zawodów fischer Strzegom Summer Tour. Jan Kamiński na Seniorze, ogierze polskiej hodowli zdobył złoty medal mistrzostw Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w konkursie CI-short3*.

Wygraną zapewnił mu najlepszy przejazd w konkurencji skoków przez przeszkody, po ujeżdżeniu i crossie był na drugim miejscu za Pawłem Spisakiem, obrońcą tytułu. – Przede wszystkim bardzo chciałem ukończyć próbę crossową, ten cross był trudny i wymagający. W tym roku niedużo startowałem ze względu na kontuzję, wsiadać zacząłem dopiero w czerwcu, dlatego bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku. Jeżeli chodzi o próbę skoków to podszedłem do tego na spokojnie, jak do normalnego przejazdu – podsumował swój występ Jan Kamiński.

Wicemistrzynią Polski została Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda, która z czwartej pozycji po ujeżdżeniu awansowała na trzecie miejsce po próbie terenowej, aby ostatecznie ukończyć zawody ze srebrnym medalem. Paweł Spisak na Admirale nie ustrzegł się błędów podczas konkursu skoków. Punkty karne za pięć rzutek na parkurze pozbawiły go pozycji lidera, ale uzyskany wynik pozwolił mu stanąć na najniższym stopniu podium.

W ciągu czterech dni zawodów rozegrano cztery konkursy międzynarodowe i pięć konkursów krajowych. Na hipodromie zmierzyli się najlepsi specjaliści WKKW na świecie: m.in. Michael Jung, aktualny mistrz olimpijski, Sandra Auffarth, aktualna mistrzyni świata oraz Ingrid Klimke aktualna mistrzyni Europy. Dla Niemców, którzy przyjechali do Strzegomia w bardzo mocnej obsadzie udział w zawodach był ostatnim sprawdzianem przed jeździeckimi mistrzostwami świata, które we wrześniu odbędą się w Tryon w USA.

Najwyższą rangą rywalizację, konkurs trzech krótkich gwiazdek CI-short3*, wygrała Sandra Auffarth na ogierze Viamant du Matz. Niemka, która po ujeżdżeniu była czwarta, pozycję liderki wywalczyła w crossie, jako jedyna zawodniczka ukończyła konkurencję w normie czasu. Bezbłędny występ w konkurencji skoków przez przeszkody tylko potwierdził jej znakomitą formę.

Drugą lokatę zajął Niemiec Christoph Wahler na wałachu Carjatan S, a trzecia była para Andreas Dibowski i FRH Corrida. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w tym konkursie był Jan Kamiński na Seniorze, zajmując 18 pozycję.

Zawodnicy z Niemic zdominowali konkurs dwóch długich gwiazdek. Najlepszy wynik uzyskał Michael Jung na koniu Corazon. Udany wytęp na czworoboku, czysty, choć ze spóźnieniem przejazd crossu oraz bezbłędnie przejechany parkur zapewniły mu zwycięstwo. Druga w klasyfikacji była Tabea-Marie Meiners na Luc M, trzecia Stephanie Böhe i Amazing Prince.

Podium konkursu CI-short 2* również należał do reprezentantów Niemiec. Julia Krajewski dosiadająca Samourai du Thot prowadzenie objęła po crossie, a bezbłędny przejazd w konkurencji skoków przez przeszkody pozwolił jej utrzymać najlepszy wynik i wygrać konkurencję. Na drugim miejscu uplasowała się Sandra Auffarth na klaczy Daytona Beach 8, na trzecim para Emma Brüssau i Donnerstag 20.

W konkursie jednej krótkiej gwiazdki najlepszy był Włoch Pietro Grandis na koniu Choclat, przed Holenderką Merel Blom dosiadającą konia Lucky You 7 oraz reprezentantem Polski Ksawerym Śnieguckim na klaczy Red Dream Princes.

W konkursach krajowych, w klasie CNC 1* najlepszy wynik uzyskała Gabriela Kozłowska na Dinin Chosen. W klasie P zwyciężyła para Paweł Warszawski i Hatteria II, z kolei klasę L wygrała Aleksa Karlińska na Remiksie, a w klasyfikacji poniżej 18 lat najlepsza była Julia Kałużyńska na Kalmie. Najłatwiejszy konkurs, klasę LL wygrała Finka Noora Cederberg na Canyon Wind.

Fot. użyczone (Leszek Wójcik)

13 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica