Przekimali mecz w Spale

Takiego wyniku mało kto się spodziewał. Siatkarze z Wałbrzycha jechali do Spały po zwycięstwo, najlepiej za 3 punkty, a wrócili z niczym. Zespół SMS PZPS pokonał Aqua-Zdrój 3:1 i było to dla niego pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Premierowego seta znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy od początku dominowali i po kilku wymianach byli górą 7:3. Przerwa wzięta przez szkoleniowca przyjezdnych niewiele pomogła, bo w kolejnych fragmentach potyczki nadal lepsi byli siatkarze Spały (11:7, 20:15). Wałbrzyszanie wyglądali na zagubionych. Popełniali proste błędy, mieli kłopoty w przyjęciu i zasłużenie przegrali pierwsza partię do 21.

Chwilowe przebudzenie podopiecznych Janusza Bułkowskiego nastąpiło w secie numer 2. Po wyrównanym początku gdy było 6:7 i 11:11 nastąpił „odjazd” graczy spod Chełmca. Drużyna SMS PZPS nie była w stanie dotrzymać kroku ekipie Aqua-Zdroju. Nasi zagrali skutecznie w ataku i solidnie w polu zagrywki. Tym elementom zawdzięczają, że udało im się doprowadzić do remisu w meczu.

W trzeciej odsłonie długo wydawało się, że goście wreszcie wskoczyli na odpowiednie tory. Dzięki dobrej grze Jędrzeja Gossa przyjezdni wygrywali 5:2, 14:12 i 18:15.Od tego stanu MKS całkowicie stanął w ataku, a bardzo dobrze pod siatką zaczęli spisywać się miejscowi, którzy w kilka chwil odwrócili losy tego seta. Siatkarze ze Spały objęli prowadzenie 21:19 i już nie dali sobie wydrzeć z rąk triumfu w tej partii.

Choć w czwartej odsłonie początkowo dominowali goście: 4:7, 6:11 i 12:15, to jednak Spała cały czas była tylko o krok od przyjezdnych. W odpowiednim momencie ekipa SMS-u wykorzystała zastój w grze wałbrzyszan i doprowadziła do remisu 17:17, a po chwili wyszła na prowadzenie 20:18, które powiększyła do stanu 23:18. W tym momencie stało się jasne, że podopieczni Janusza Bułkowskiego wrócą ze Spały z niczym.

SMS PZPS Spała – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:1 (25:21, 18:25, 25:23, 25:19)

MKS Aqua-Zdrój: Dzikowicz, Woźnica, Linda, Zieliński, Lipiński, Hudzik, Szydłowski (libero) oraz Goss, Buczek, Marszałek, Dereń.