Rekordowy Waligóra Run Cross

Jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce po raz trzeci odbył się w Głuszycy w minioną sobotę (6 października). Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że  na obu dystansach – 53 i 25 km ponownie ustanowione zostały rekordowe czasy.

Waligóra Run Cross ukończyło prawie 200 zawodników, w tym silna grupa biegaczy z Głuszycy. Najlepszy na dystansie 53 km (Ultra WRC) był Czech Ondřej Penc, który ukończył zmagania z rewelacyjnym czasem 4:57. Tym samym poprawił swój ubiegłoroczny rekord wynoszący 5:04. Również zwyciężczyni u kobiet, Joanna Lorenc, poprawiła najlepsze dotychczasowe osiągnięcie, pokonując trasę w czasie 6:26. Przypomnijmy, że dotąd rekord wśród pań na dystansie 53 km należał do Turczynki Aysen Solat i wynosił 6:43. Z kolei w półmaratonie triumfowali Michał Kur (2:05) i Aleksandra Bocheńska (2:43).

Najlepsi biegacze z Głuszycy w Half i Ultra WRC 2018 to: Łukasz Kowalski (kat. M-20, Half, 2 miejsce, 2:21), Andrzej Sławik (kat. M-40, Half, 1 miejsce, czas 2:23), Krzysztof Kameczura (kat. M-40, Half, 3 miejsce, 2:42) i Marek Swoboda (kat. M-30, Ultra, 3 miejsce, 6:00).