Rośnie sportowiec dużego formatu. Właśnie został mistrzem

Jakub Kanik podczas rozgrywanych w Białej Podlaskiej lekkoatletycznych mistrzostw Polski młodzików (U-16) zdobył złoty medal w pchnięciu kulą. Zawodnik Górnika Wałbrzych pobił swój rekord życiowy, uzyskując 14,70 m. W pokonanym polu pozostawił wyżej notowanych kolegów z całej Polski.

kanik_mistrzem

Pochodzący ze Świebodzic Jakub Kanik (na zdjęciu w środku) stoczył pasjonująca walkę o złoto. Dopiero w ostatniej kolejce zapewnił sobie mistrzostwo Polski, bijąc przy okazji rekord życiowy. Lekkoatleta Górnika Wałbrzych pchnął kulę na odległość 14,70. W poprzednich próbach notował kolejno: 13,33; 13,64; 14,22; 13,80 i 14,40 m. Mimo kłopotów ze zdrowiem ciężka praca z trenerem Franciszkiem Karpińskim zaowocowała mistrzostwem Polski. Kamil Kuczaj, drugi z naszych zawodników, który wystąpił w konkursie pchnięcia kulą, zajął 5 miejsce z wynikiem 13,81 m. Obaj zawodnicy Górnika Wałbrzych wzięli także udział w rzucie dyskiem podczas lekkoatletycznych mistrzostw młodzików (U-16) w Białej Podlaskiej. Kanik zajął 3 miejsce z rekordem życiowym 52,86 m, a Kuczaj był 22 z wynikiem 39,13 m. W zawodach wystartowała także Ada Polerowicz, która w skoku w dał uplasowała się na 10 pozycji, notując wynik 5,11 m.