Ścigali się o czapkę śliwek

Piękna, słoneczna pogoda, dobra zabawa i fantastyczna atmosfera towarzyszyły rywalizacji kolarzy górskich, którzy postanowili zakończyć sezon w Głuszycy podczas III Wyścigu MTB XC o Czapkę Śliwek. Trasa składająca się z 3 okrążeń liczących po 5 km w większości składała się z ostrych podjazdów i wymagała od startujących sporych umiejętności technicznych.

????????????????????????????????????

Zwyciężył Czech Tomaš Ševcŭ. Zawodnik HSK Cycling Team pokonał 15-kilometrowy dystans w czasie 00:43:44. Drugi na macie pojawił się świdniczanin Piotr Sułek z Bike Center Atak Sport  Świdnica z czasem 00:48:45. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Iciaszek z Wałbrzycha, reprezentujący Sportfuel.pl z czasem 00:48:59.

Panie i najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans liczący 10 km. Pierwszą kobietą na mecie była wałbrzyszanka Dorota Bielecka z KKW Superior Wałbrzych z wynikiem 0:42:53. Drugi czas wśród kobiet (00:47:00) osiągnęła mama zwyciężczyni – Anna Bielecka – również  reprezentująca KKW Superior Wałbrzych. Jako trzecia z czasem 00:48:34 linię mety minęła Paula Bernaczek, zawodniczka klubu Kusy Bardo.

Zwycięzcy, oprócz medali i nagród, wywalczyli także czapki pełne śliwek. Warto podkreślić, że w wyścigu udział wzięła liczna grupa kolarzy górskich z Głuszycy, spośród których dwaj zawodnicy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce w grupie M-1 dobył Patryk Tomulik, a w kat. M-4 triumfował Krzysztof Paluszek, pomysłodawca wyścigu i autor trasy.