Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Stawiają na wiewiórkę

Zwierzęta często są symbolem miast. Nie inaczej jest w Szczawnie-Zdroju, w którego parkach aż roi się od wiewiórek. To sympatyczne stworzenie już pojawiło się na odblaskach i breloczkach promujących uzdrowisko, a to dopiero początek wiewiórkowego szaleństwa.

Od kilku lat gmina stawia na wiewiórkę jako produkt, który mógłby przyciągnąć do uzdrowiska turystów, szczególnie tych młodszych, rodziny z dziećmi. W Szczawnie-Zdroju zaczęli od produkcji odblasków w kształcie wiewiórki, w ramach akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”. We wrześniu ubiegłego roku szczawieńscy uczniowie otrzymali od burmistrza sympatyczne gadżety, które zawiesili przy plecakach, w bezpieczny sposób utożsamiając się z miastem.

Kolejnym elementem tej wiewiórkowej układanki są z pewnością breloki – maskotki, czyli nowy gadżet gminy. Okazało się, że wiewiórka Basia, Basią nie chce być, dlatego jesteśmy w trakcie poszukiwań dla niej nowego imienia, w czym pomagają nam nasi facebookowi fani. I tu pojawiają się przeróżne kombinacje – przeszło 400. Wśród nich m.in. Zdrojanka, Szczawianka, Uzdrowisek, Daisy, Heniur (od Henryka Wieniawskiego) czy po prostu Anka. Nad tym, które imię będzie tym właściwym jeszcze się zastanawiamy, ale na pewno chcemy nim nawiązać do szczawieńskich tradycji – opowiada Karolina Tomza, asystentka burmistrza ds. promocji.

Trwają też rozmowy dotyczące szlaku szczawieńskiej wiewiórki, bo taka forma promocji sprawdza się w wielu miastach, dlatego również w Szczawnie są jej zwolennikami. Już w tym roku na szlaku ma stanąć 3-5 modelami. Może to być kuracjuszka, turystka, spacerowiczka, czytelniczka czy np. sportsmenka. Zlokalizowane będą w Parku Zdrojowym oraz przy obiektach turystycznych. – Wraz z otwarciem szlaku chcemy utworzyć Akademię Szczawieńskiej Wiewiórki. W ramach tej inicjatywy będziemy edukować dzieci i młodzież nie tylko z naszego miasta, ale i całego Dolnego Śląska na temat walorów szczawieńskiej przyrody – dodaje Karolina Tomza. Planowany jest też Orzechowy Dzień Dziecka oraz wydanie kolorowanki z wiewiórką jako przewodniczką oprowadzającą po szczawieńskich obiektach.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

25 marca 2018

ONE COMMENT ON THIS POST To “Stawiają na wiewiórkę”

  1. Mario napisał(a):

    Świetna inicjatywa bo wiewiórki to chyba jedne z najbardziej pozytywnych zwierzątek pojawiających się w miejskiej i niemiejskiej przestrzeni:) Nigdy nie widziałem breloka z wiewiórką, ale jak trafie jakis fajny to muszę sobie kupić:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica