To się nazywa rywalizacja

Rozpoczął się cykl Grand Prix w triathlonie letnim 2018 o puchar starosty powiatu wałbrzyskiego. Pierwsza impreza odbyła się przed tygodniem w gminie Czarny Bór nad zalewem w Grzędach o puchar wójta Adama Góreckiego.

Uczestnicy mieli do pokonania 200 m pływania, 8 km jazdy na rowerze oraz 4 km biegu. Pierwsza konkurencja odbyła się w górskim zbiorniku wodnym, natomiast jazda na rowerze i bieg zostały wytyczone na 2-kilometrowej technicznej pętli wokół zbiornika wodnego. Na trasie zostały wytyczone dwa boksy techniczne: pierwszy po wyjściu z wody, drugi po zakończeniu jazdy na rowerze.

Triathlon ukończyło 30 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymali puchary ufundowane przez gminę Czarny Bór. Impreza zaliczana jest do klasyfikacji Grand Prix Idol 2018.