Uphill Rogowiec z Festiwalem Pstrąga

Pierwsza niedziela października minęła w Głuszycy pod znakiem sportu, aktywności fizycznej, zabawy, uśmiechu i pozytywnej energii. Uphill Rogowiec zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy oraz gminę zgromadził na starcie 89 zawodników, którzy mieli do pokonania 7-kilometrową trasę i 643 m przewyższeń.

????????????????????????????????????

Mimo dość krótkiego dystansu trasa była bardzo wymagająca.  Bieg na szczyt położony 870 m. n.p.m. oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej – długie i strome podbiegi oraz ostre zbiegi. Wytchnieniem i nagrodą w czasie drogi były niesamowite górskie widoki, które mogli podziwiać zawodnicy.

Zwycięzcą III Uphill Rogowiec został Czech Andrej Penc ze Starostina, który ukończył bieg z czasem 40:47. Drugi był Radosław Boniec z Żar z czasem 43:29, a trzecią pozycję zajął głuszyczanin i pomysłodawca biegu Krzysztof Drzygała z czasem 43:57. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Ewa Błauciak z Tarnowa (Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANK) z czasem 50:20. Drugą panią na mecie była Kinga Gomołysek z Wrocławia (Matner Running Team) z czasem  51:27, a z trzecie miejsce zajęła Anna Grześkowiak  z Wałbrzycha (Sudeckie Wycieczki Biegowe) z czasem 55:14. Najlepszą zawodniczką z Głuszycy została Anna Sikorska 59:48, a najlepszym głuszyczaninem wspomniany Krzysztof Drzygała. Najstarszym zawodnikiem był 88-letni  Czesław Marciak z Bielawy.

Po starcie dorosłych zawodników Fundacja Jawor przeprowadziła zawody dla młodych biegaczy. Malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, zabawy na dmuchańcu i z chustą Klanza to atrakcje, które czekały na najmłodszych w miasteczku zawodów przy Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy w czasie II Festiwalu Pstrąga. Uczestników zabaw dla dzieci właściciele łowiska częstowali swoimi specjałami – pieczoną rybą i słodkościami własnego wyrobu. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała Głuszycka Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Eugeniuszem Leciem na czele.