Kultura, Polecamy

W dobrym stylu w Apollo

Kino „Apollo” w Wałbrzychu zaprasza w środę, 30 sierpnia o 18:00 na kolejne spotkanie DKF-u i dokument „Śmietnisko”. Dzień później, w czwartek, 31 sierpnia o 13:00 Filmowy Klub Seniora zaprezentuje „W starym, dobrym stylu”. Cena biletu na każdy z filmów to 10 zł.

dkf_seniorzy

„Śmietnisko” w reżyserii Lucy Walker to zapis podróży słynnego artysty Vika Muniza, który opuszcza Brooklyn, by wyruszyć do ojczystej Brazylii na największe na świecie wysypisko śmieci. Jardim Gramacho mieści się na peryferiach Rio de Janeiro i to właśnie tam artysta fotografuje eklektyczną grupę „catadores”, czyli samozwańczych zbieraczy materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Na początku założeniem Munitza było „odmalowanie” zdjęć catadores za pomocą śmieci. Jednak podczas współpracy z tymi inspirującymi postaciami okazuje się, że catadores z godnością, ale i rozpaczą próbują na nowo wyobrazić sobie własne życie. DKF spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w jego ramach to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku.

„W starym, dobrym stylu” w reżyserii Zacha Braffa to spotkanie trzech aktorskich gwiazd: Michaela Caine’a, Morgana Freemana i Alana Arkina. Grają oni trzech najlepszych kumpli. Willie, Joe i Al przełamują stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu schodzą ze ścieżki prawa. Zmusza ich do tego bank, który likwiduje ich fundusz emerytalny. Aby samodzielnie opłacać swoje rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, zdesperowani przyjaciele stawiają wszystko na jedną kartę i postanawiają napaść na ten bank. Filmowy Klub Seniora spotyka się w ostatni czwartek każdego miesiąca. Prezentuje wartościowe i artystyczne dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w sposób miły i kreatywny.

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały organizatorów

28 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica