Polecamy, Sport

Weekend pełen wyzwań

Kolarze górscy oraz biegacze opanują w najbliższą sobotę i niedzielę (9 i 10 września) Aqua-Zdrój i będą zdobywać pobliski Chełmiec. W Wałbrzychu zostaną rozegrane Bike Maraton oraz I Górski Półmaraton Wałbrzych oraz Wałbrzyska Górska Dziesiątka. Będzie się działo!

biegi_weekend

Czeka nas bardzo aktywny weekend pod Chełmcem, który jest wymarzonym miejscem do wielu form rekreacji. Niezliczona ilość leśnych duktów i ścieżek daje nieograniczone możliwości do wytyczania tras górskiego biegu.

W tym roku Górski Półmaraton Wałbrzych i Wałbrzyska Górska Dziesiątka dołączą do biegowego cyklu Runner’s World Super Bieg. Na oba biegi zapraszamy już 10 września (niedziela). Start o godz. 11:00 z ulicy Ratuszowej, tuż obok Aqua-Zdroju. Zawodnicy najpierw pobiegną na Chełmiec i to będzie dopiero początek całej zabawy. Potem czeka ich zbieg, oczywiście inną drogą niż na szczyt, a później „karuzela” – raz w dół, raz w górę. Bieg w stronę Lubomina i Starych Bogaczowic. Powrót wśród dawnych sztolni, przez stary kolejowy nasyp, łąkami – z powrotem w stronę Białego Kamienia i mety. Różnica wzniesień sięga 750 m w pionie, a najcięższy podbieg czeka od razu na początku. A co z trasą biegu na 10 km? Tu będzie szybko, ale teren i podłoże raczej nie pozwolą na rozwijanie sprinterskich prędkości. Chełmiec zostanie ominięty, przyklejając do niego wielką agrafkę krótszego dystansu. Po poziomicach, krawędzią masywu, do Lubominka, cały czas pod górę. Potem lekko w dół, mimo kilku podbiegów. Nad Konradowem i Białym Kamieniem, polami, do mety. Finisz na pewno będzie szybki. Przewyższenia to tylko 290 m. Na obu dystansach będziemy mieli wszystko czego nie może zabraknąć w górskich biegach. Będzie żwir i kamienie, błoto albo piach, osypujące się strome podbiegi, karkołomne zbiegi

Wałbrzyski bieg jest zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Runner’s World Super Bieg. Jak w każdym cyklu, są dwa dystanse do wyboru, medal i dyplom dla każdego, na mecie ciepły posiłek, a dla debiutantów pamiątkowa koszulka. Za kolejne starty w RWSB następny biegowy upominek w pakiecie. Finał cyklu odbędzie się 8 października podczas 4F Świeradów RUN.

Bieg to nie jedyna atrakcja tego weekendu w Wałbrzychu. Dzień wcześniej, 9 września pod Chełmiec zawita największy w Polsce cykl maratonów MTB – Bike Maraton, wraz z mistrzostwami Polski XCM i mistrzostwami Wałbrzycha w maratonach MTB. Zatem sobota to okazja do ścigania się na rowerach górskich, a niedziela na własnych nogach.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

8 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica