Kultura, Polecamy

Zdjęcie listopada wybrane

Zwycięzcą listopadowej „Bitwy na zdjęcia” został Mariusz Woźniak. Kolejna odsłona konkursu już 9 stycznia o godz. 18:00 w Art Cafe Pod Pretekstem w Wałbrzychu. Wałbrzyski Klub Fotograficzny czeka na prace wszystkich fotografujących wałbrzyszan.

Mariusz Woźniak jest wałbrzyszaninem, do WKF należy od 2015 roku. Fotografuje, poszukuje inspiracji dla przyjemności i ucieczki od codzienności. Brał udział w wystawie „10 lat WKF/Prawie noc”, Wałbrzych 2017. Uczestnik plenerów WKF i poplenerowych wystaw: „Wawa-o-tworki”, Wałbrzych 2017; „Pinhole Day 2018 – Spirit of the Place”, Wałbrzych, 2018. – Zdjęcie, które wzięło udział w „Bitwie na Zdjęcia”, wykonałem w domu, w pokoju córki, krótko po umyciu okna i dziwnej próbie wtargnięcia gołębia do naszego mieszkania. Wystawiłem to zdjęcie do „Bitwy” bardziej jako ciekawostkę, nie myślałem o wygranej. O dziwo, zyskało najwięcej głosów i uznano je za bardzo ciekawe oraz zastanawiające ku mej uciesze – opowiada Mariusz Woźniak. – Fotografię wykonałem cyfrową lustrzanką Canona z obiektywem 50 mm bez późniejszych ingerencji graficznych. Przy wykonywaniu fotografii nie ucierpiał żaden gołąb, a „zderzenie” jako rzadka ciekawostka widniało będzie na mym oknie prawdopodobnie do wiosny – dodaje z uśmiechem.

Każda osoba, która chce wziąć udział w „Bitwie”, powinna wysłać swoje zdjęcie (plik cyfrowy) – temat, technika i proporcje kadru dowolne – na adres email: pszczolkowski@interia.pl, do partnera projektu – Foto Studio Pszczółkowski (plac Magistracki 3a), renomowanego zakładu fotograficznego gwarantującego doskonałą jakość odbitek – najpóźniej na dzień przed planowanym terminem bitwy. Plik zdjęciowy (jpg / tif) powinien być nazwany: ImieNazwisko_BITWA_grudzien.jpg; ImieNazwisko_BITWA_grudzien.tif. Fotografie opisane w odmienny sposób nie wezmą udziału w Bitwie. Foto Studio Pszczółkowski dostarczy zdjęcia na spotkania WKF, gdzie każdy autor uiści opłatę 4 zł u wiceprezes WKF Asi Kostrzewskiej. Wszyscy autorzy zdjęć zaproszeni są na klubowe spotkanie WKF, gdzie wezmą udział w dyskusji i głosowaniu. Zdjęcie Miesiąca będzie zaprezentowane na łamach „Tygodnika Wałbrzyskiego”, partnera projektu. Na przełomie roku powołana zostanie Kapituła Bitwy na Zdjęcia, składająca się z autorów wszystkich zwycięskich zdjęć miesiąca i Zarządu Stowarzyszenia WKF, która dokona wyboru ZDJĘCIA ROKU 2018.

Alicja Śliwa

Fot. użyczone/Mariusz Woźniak

8 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica