Żeby nie było za różowo

Porażką z Dominikaną zakończyły Polki siatkarski turniej Ligi Narodów, rozgrywany w Wałbrzychu od wtorku do czwartku. Był to zarazem ostatni występ biało-czerwonych w tych rozgrywkach. Ostatecznie po wielu tygodniach zmagań reprezentacja prowadzona przez Jacka Nawrockiego zajęła 8 miejsce w Lidze Narodów.

Początek spotkanie nie był dobry w wykonaniu gospodyń, które zawodziły na siatce, nie straszyły też rywalki zagrywką. Zespół z Karaibów natomiast grał nadspodziewanie cierpliwie i skutecznie w ataku. To przełożyło się na wynik w pierwszej partii wygranej przez Dominikanę do 18. W drugim secie Polki wróciły na odpowiednie tory. Przede wszystkim poprawiły przyjęcie, a to z kolei pozwoliło urozmaicać grę w ataku. Wiele piłek trafiało do Agnieszki Kąkolewskiej, która raz za razem zdobywała punkty. Dzięki dobrej grze całego zespołu podopieczne Jacka Nawrockiego rozbiły w tej części przeciwniczki do 16. Gdy wydawało się, że nasze panie pójdą za ciosem w trzeciej odsłonie Dominikanki podjęły rękawicę. Walczyły bardzo dzielnie i choć miały duże problemy w ataku, nadrabiały braki ofiarnością w obronie. W końcówce seta Polki niestety stanęły. Co wykorzystały przyjezdne wygrywając tę część do 21. Początek czwartego seta rozpoczął się od stanu 1:8 i od razu nasze dziewczęta postawiły się pod ścianą. Przez całą partię goniły wynik i choć odrobiły część strat, losów seta i meczu nie udało im się odwrócić.

Meczem Polski z Dominikaną zakończył się w Wałbrzychu turniej Ligi Narodów. Po wielu tygodniach bojów biało-czerwone ostatecznie zakończyły całe rozgrywki na 8 miejscu w tabeli.

Polska – Dominikana 1:3 (18:25, 25:16, 21:25, 20:25)

Polska: Polańska, Pleśnierowicz, Kąkolewska, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Stenzel (libero) oraz Łukasik, Nowicka, Efimienko.